Najlepsze produkty do jedzenia przed treningiemJedzenie przed treningiem jest niezbędne dla optymalnej wydajności i wytrzymałości. Jedzenie odpowiedniej żywności przed treningiem nie tylko zwiększa Twoją energię, ale także wspomaga trawienie, zapobiegając nieprzyjemnym efektom ubocznym, takim jak mdłości czy rozstrój żołądka podczas treningu. Ćwiczenie na pusty żołądek może być niebezpieczne i nie jest zalecane. Jeśli nie zjesz wystarczająco dużo przed ćwiczeniami, Twój organizm sięgnie do zapasów tłuszczu, aby wytworzyć energię. Jeśli jednak zamierzasz ćwiczyć na pusty żołądek, musisz wcześniej przyjąć jak najwięcej węglowodanów. Jedzenie odpowiednich pokarmów przed treningiem pomaga organizmowi strawić to jedzenie bardziej efektywnie, dzięki czemu ma więcej energii podczas sesji. Oto niektóre z najlepszych pokarmów przed treningiem, które pomogą Ci dać przewagę przed uderzeniem w siłownię.

Zboża

Zboże to świetny pokarm przedtreningowy z wielu powodów. Po pierwsze, jest bogaty w węglowodany złożone (dokładnie te składniki odżywcze, których organizm potrzebuje przed ćwiczeniami), które są metabolizowane przez mięśnie i wykorzystywane jako natychmiastowa energia podczas treningu. Zboże jest również źródłem witamin z grupy B, które są niezbędne do przekształcania węglowodanów w energię. Zboża są świetnym źródłem błonnika, który również jest korzystny podczas ćwiczeń. W jednym z badań stwierdzono, że uczestnicy, którzy jedli pokarmy o wysokiej zawartości błonnika przed ćwiczeniami aerobowymi, doświadczyli mniej skurczów brzucha niż ci, którzy jedli pokarmy o niskiej zawartości błonnika. Zboża są również doskonałym źródłem białka, które jest kluczowym składnikiem odżywczym, który najlepiej spożywać przed ćwiczeniami. Białko jest metabolizowane powoli, co zapewnia stały dopływ energii i pomaga zapobiegać przejadaniu się.

Pełne ziarna

Całe ziarna są bogate w węglowodany, co czyni je świetnym pokarmem przed treningiem. Węglowodany są świetnym źródłem energii i są metabolizowane przez organizm podczas ćwiczeń. Pełne ziarna są również bogate w błonnik, który może pomóc w zapobieganiu przejadania się i problemów żołądkowo-jelitowych. Jedzenie pokarmów bogatych w błonnik przed ćwiczeniami może pomóc Ci poczuć się mniej wzdęty i bardziej energiczny. Pełne ziarna zawierają również inne ważne składniki odżywcze, takie jak witaminy z grupy B, żelazo i magnez. Witaminy z grupy B są niezbędne do przekształcenia węglowodanów w energię. Żelazo jest kluczowym składnikiem czerwonych krwinek, które przenoszą tlen do reszty ciała, natomiast magnez jest wykorzystywany do rozkładu węglowodanów.

Banany

Banany są bogate w potas, kluczowy składnik odżywczy, który jest korzystny podczas ćwiczeń. Potas jest odpowiedzialny za pomoc w kurczeniu się i rozluźnianiu mięśni. Oddychanie jest jedną z funkcji, która jest silnie uzależniona od potasu. Zaleca się, aby sportowcy zastąpili utracony potas znajdujący się w pocie podczas ćwiczeń, aby zapobiec poważnym problemom zdrowotnym, takim jak skurcze mięśni, arytmia serca, a nawet zawały serca. Banany są również doskonałym źródłem węglowodanów, które są metabolizowane przez mięśnie. Zapewniają one natychmiastową energię podczas ćwiczeń, pomagając Ci szybciej zakończyć trening. Ponadto, banany są bogate w błonnik, są świetne dla zdrowia jelit i mogą pomóc w zapobieganiu przejadania się.

Jajka

Jajka są doskonałym źródłem białka, kluczowego składnika odżywczego, który najlepiej spożywać przed ćwiczeniami. Białko pomaga budować mięśnie i zapobiega ich rozpadowi spowodowanemu intensywnym treningiem. Ponadto, jajka są bogate w witaminy z grupy B, potrzebne do przekształcenia węglowodanów w energię. Jajka są również doskonałym źródłem aminokwasów, czyli budulca białka. Można je jeść zarówno w postaci gotowanej, jak i surowej. Jajka można jeść na różne sposoby, np. gotowane, pieczone, w omlecie lub w jajecznicy z warzywami. Mogą być również spożywane jako przekąska przed treningiem w postaci smoothie.

Koktajl proteinowy z jogurtem i owsem

Przedtreningowe smoothie są w dzisiejszych czasach bardzo powszechne. Jeśli wolisz płynną przekąskę przed treningiem, spróbuj zrobić koktajl białkowy. Przedtreningowe koktajle białkowe zyskują na popularności, wiele osób stosuje je przed ćwiczeniami. Są one świetne dla tych, którzy są na diecie bogatej w białko, co oznacza, że otrzymujesz wszystkie korzyści płynące z białka, a dodatkowo są one łatwe do wykonania. Przedtreningowe koktajle proteinowe to świetny sposób na uzyskanie dziennego zalecanego spożycia białka, zwłaszcza jeśli próbujesz nabrać masy. Są one idealne dla ludzi z gorączkowym harmonogramem, którzy starają się utrzymać zdrową dietę. Pre-workout smoothies są łatwe do wykonania, smaczne i są doskonałym sposobem, aby zwiększyć swoją energię przed treningiem. Możesz dodać jogurt, płatki owsiane, banana i białko w proszku, aby stworzyć koktajl bogaty w białko.

Jogurt grecki z jagodami i granolą

Jogurt grecki to świetna przekąska przed treningiem, zwłaszcza jeśli jesteś na diecie. Ma wysoką zawartość białka i niską zawartość kalorii, co jest korzystne przed ćwiczeniami. Jogurt grecki jest również korzystny dla zdrowia jelit i może pomóc w zapobieganiu przejadania się. Strzeż się: Nie wszystkie jogurty są stworzone równe! Szukaj jogurtu greckiego, który jest bogatszy w białko. Przed treningiem grecki jogurt i granola mogą być spożywane jako zdrowa przekąska przed treningiem. Możesz również spróbować dodać jagody, aby uczynić go bardziej pożywnym.