Fitness dla zapracowanych ludzi, którzy chcą poprawić swoje zdrowie‍Czy uważasz, że wygospodarowanie czasu na ćwiczenia stanowi wyzwanie, zwłaszcza w tygodniu pracy? Jeśli tak, to nie jesteś sam. W niedawnym badaniu przeprowadzonym przez National Federation of Business Women, 66% respondentów stwierdziło, że jest zbyt zajętych, aby znaleźć czas na ćwiczenia fitness. W rezultacie, badanie wykazało, że prawie połowa kobiet biznesu ma nadwagę lub jest otyła. Wszyscy wiemy, że bycie aktywnym fizycznie jest korzystne dla naszego zdrowia. Poprawia naszą siłę i wytrzymałość, pomaga nam kontrolować wagę, a także może obniżyć ryzyko wystąpienia chorób serca i niektórych rodzajów raka. Jednak gdy obowiązki w pracy i w domu piętrzą się, znalezienie czasu na ćwiczenia może wydawać się przykrym obowiązkiem, a nie czymś przyjemnym. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby włączyć aktywność fizyczną do swojego życia niezależnie od harmonogramu. Potrzebujesz tylko odpowiednich strategii i technik, aby to osiągnąć

Spraw, aby ćwiczenia stały się priorytetem

Pomimo wielu korzyści płynących z bycia aktywnym fizycznie, zbyt wiele osób nie traktuje tego jako priorytet. Jeśli jesteś jedną z nich, zacznij traktować ćwiczenia jako priorytet w swoim życiu. Zacznij od określenia, ile ćwiczeń powinieneś wykonywać w każdym tygodniu. Możesz to zrobić obliczając swoją zalecaną dawkę ćwiczeń. Zalecenia dotyczące ćwiczeń różnią się w zależności od wieku i stanu zdrowia. Istnieją również różne zalecenia dotyczące aktywności aerobowej i ćwiczeń siłowych. Niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej, powinieneś co tydzień wykonywać co najmniej 150 minut ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności. Możesz podzielić to na mniejsze części, jeśli tak będzie Ci łatwiej. Ćwiczenia nie są czymś, co robisz, aby schudnąć. To coś, co robisz codziennie przez resztę swojego życia. Nie chodzi o wytrzymanie przez półtorej godziny lub spalenie 1000 kalorii w ciągu jednego dnia. Chodzi o znalezienie 30 minut aktywności każdego dnia i uczynienie tego częścią swojej codziennej rutyny.

Po prostu zacznij

Jeśli odkładałeś rozpoczęcie programu ćwiczeń, bo myślisz, że musisz poczekać, aż będziesz miał więcej czasu, przestań się martwić i po prostu zacznij. Nie potrzebujesz dużo czasu, aby uzyskać korzyści zdrowotne z ćwiczeń. Nawet krótkie odcinki ćwiczeń mogą mieć znaczenie. Nie potrzebujesz członkostwa w siłowni ani wymyślnego sprzętu, by zyskać formę. Możesz uzyskać wiele korzyści z treningu aerobowego i siłowego, wykonując ćwiczenia, które nie wymagają żadnego specjalnego sprzętu. Nie musisz ćwiczyć przez godzinę lub więcej każdego dnia, aby zobaczyć rezultaty. Nawet kilka minut każdego dnia może pomóc poprawić Twoje zdrowie i samopoczucie.

Ćwicz z przyjacielem

Jeśli stwierdzisz, że ćwiczenia są czymś, czego się boisz, możesz zmienić swoje nastawienie do nich, znajdując partnera do ćwiczeń. Jeśli ćwiczysz z przyjacielem, będziesz bardziej skłonny trzymać się tego i będziesz miał więcej zabawy. Możesz znaleźć przyjaciela na lokalnej siłowni lub stworzyć mini grupę fitness, publikując w mediach społecznościowych informację, że szukasz innych osób do ćwiczeń. Możesz również znaleźć partnerów do ćwiczeń online w różnych społecznościach fitness. Ćwiczenie z przyjacielem może pomóc ci utrzymać motywację. Możecie również zachęcać się nawzajem, aby przeforsować te trudne chwile, kiedy masz ochotę zrezygnować. Pamiętaj, że nie musisz ćwiczyć z tą samą osobą za każdym razem. Posiadanie różnych osób do ćwiczeń może pomóc Ci uniknąć nudy i pomóc Ci utrzymać motywację.

Zaangażuj się w tygodniową rutynę kardio

Jeśli chcesz zwiększyć ilość wykonywanych ćwiczeń, zacznij od znalezienia rutyny cardio, która sprawia Ci przyjemność. Nie musisz wykonywać tego samego rodzaju ćwiczeń każdego dnia. Regularne ćwiczenia aerobowe mogą pomóc Ci utrzymać zdrową wagę, zmniejszyć ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2, niektórych rodzajów nowotworów i osteoporozy. Może również poprawić Twój nastrój i samoocenę. Nie musisz biegać w maratonach ani spędzać godzin na siłowni, aby zobaczyć pozytywne rezultaty. Nawet krótkie odcinki ćwiczeń aerobowych o umiarkowanej intensywności mogą pomóc Ci osiągnąć cele związane z kondycją.

Dodaj do tego trening siłowy

Nawet jeśli skupiasz się głównie na ćwiczeniach aerobowych, powinieneś wykonywać również ćwiczenia siłowe. Musisz wykonywać oba rodzaje ćwiczeń, aby zobaczyć pełen zakres korzyści z fitnessu. Regularny trening siłowy pomoże zbudować mięśnie i ujędrnić ciało. Może również pomóc Ci osiągnąć swoje cele fitness szybciej. Możesz wykonywać ćwiczenia treningu siłowego bez konieczności chodzenia na siłownię. Do wielu z tych ćwiczeń możesz wykorzystać masę własnego ciała. Nie musisz spędzać godzin na siłowni każdego tygodnia, aby osiągnąć korzyści z treningu siłowego. Możesz wykonywać ten rodzaj ćwiczeń w krótkich seriach. American Council on Exercise zaleca wykonywanie dwóch lub trzech krótkich treningów siłowych w tygodniu.