Najlepsze zajęcia fitness do wzięcia, gdy masz dość siłowni‍Jeśli jesteś taki jak my, koniec długiego dnia pracy prawdopodobnie oznacza złapanie autobusu do domu, przebranie się w swoje bluzy i położenie się na kanapie, aby obejrzeć Netflix i odreagować. Siłownia wydaje się być tylko dodatkiem do tego przedostatniego zdania. Ale co zrobić, jeśli chcesz ponownie obudzić w sobie motywację? Jeśli znajdziesz się coraz znudzony rutyną na siłowni, oto kilka świetnych sposobów.

Najlepsze sposoby na zdobycie kondycji bez siłowni

Wszystkie te działania są świetne dla ludzi o wszystkich poziomach sprawności, a większość nie wymaga żadnego specjalnego obuwia lub sprzętu poza parą dobrych skarpet sportowych, aby zmniejszyć tarcie i wspierać stopę, jeśli chodzisz lub biegasz. Niektóre z bardziej zespołowych działań, takich jak dodgeball, będzie wymagać, aby zapisać się do lig i pokazać się do regularnych gier zaplanowanych, ale inwestycja będzie znacznie niższa niż płacenie miesięcznie, aby uzyskać dostęp do siłowni. Istnieje kilka sposobów, aby dowiedzieć się, które zajęcia są oferowane w pobliżu. Po pierwsze, sprawdź, co jest dostępne w lokalnym domu kultury i czy oferują godziny drop-in, czy też trzeba się wcześniej zapisać. Wiele miejsc posiada również kalendarze internetowe, w których możesz sprawdzić, co dzieje się każdego dnia. Innym sposobem, aby dowiedzieć się, co dzieje się w pobliżu Ciebie, są fora internetowe lub aplikacje takie jak Meetup.

Kajakarstwo

Nic nie przebije kajakarstwa, jeśli chodzi o aktywność o niskim wpływie i wysokim stopniu regeneracji, która oferuje wspaniały trening całego ciała, pozwalając jednocześnie na podziwianie krajobrazów. Jest to również świetna aktywność do wykonywania z partnerem lub małą grupą przyjaciół. W większości dużych miast można znaleźć wypożyczalnie kajaków, a wiele z nich oferuje zajęcia wprowadzające dla początkujących. Możesz wydać tak mało jak 30 dolarów za wynajem, lub jeśli chcesz kupić łódź, używany jeden będzie cię uruchomić około 500 dolarów na średnio. Jedynym innym sprzętem, który może być potrzebny jest spódnica przeciwdeszczowa (wodoodporna osłona, która idzie wokół nóg, aby utrzymać cię w suchości). Jeśli weźmiesz udział w zajęciach, możesz być w stanie wypożyczyć wszystko, czego potrzebujesz.

Bieganie lub jogging na zewnątrz

Aby uzyskać darmowy trening na świeżym powietrzu, który również zapewnia tonizację i utratę wagi, spróbuj biegać. Możesz to zrobić na torze lub w parku, a nawet na bieżni, jeśli na zewnątrz jest zbyt zimno lub mokro. Bieganie to świetny sposób na podniesienie tętna i poprawę ogólnego stanu zdrowia i kondycji. Chociaż podstawy biegania są takie same niezależnie od tego, czy jesteś w domu czy na zewnątrz, jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, jeśli wychodzisz na zewnątrz. Noś jasne lub odblaskowe ubrania, aby samochody mogły Cię zobaczyć na drodze, i upewnij się, że pijesz dużo wody podczas treningu, aby uniknąć odwodnienia.

Spróbuj treningu HIIT

Jednym z najlepszych nowych trendów w fitnessie jest trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT), który zasadniczo polega na naprzemiennym wykonywaniu szybkich wybuchów cardio o wysokiej intensywności z krótkimi przerwami pomiędzy nimi, aby złapać oddech. Możesz wykonać HIIT z szerokiej gamy ćwiczeń, w tym bieganie, jazda na rowerze, skakanie na linie, wiosłowanie, a nawet podnoszenie ciężarów. Aby wykonać HIIT z bieganiem, wybierz pobliski tor lub inną płaską powierzchnię, na której możesz wykonywać interwały. Rozgrzewaj się przez pięć minut, a następnie biegnij tak szybko, jak możesz przez 30 sekund. Po 30 sekundach odpoczynku, biegnij tak szybko jak możesz przez 60 sekund. I tak dalej, aż zrobisz 20 minut HIIT. Jest to również świetny sposób na wypróbowanie nowego sportu lub zmianę swojej rutyny fitness, a wiele siłowni i centrów fitness oferuje zajęcia HIIT. Plus, możesz to zrobić prawie wszędzie i nie musisz się martwić o niesprzyjającą pogodę, co jest dużym plusem podczas chłodniejszych miesięcy.

Wspinaczka

Jeśli jesteś żądny przygód, wspinaczka skałkowa może być ekscytującym sportem, który popycha cię do granic fizycznych i umysłowych. Dodatkowo, wspinaczka jest świetnym treningiem całego ciała i nawet osoby z lękiem wysokości mogą się nią cieszyć. Znajdź miejsce, które oferuje wspinaczkę halową, gdzie będziesz nosić specjalne buty zwane butami skalnymi, które pomogą ci trzymać się ściany i sprawią, że poczujesz się jak Spider-Man. Aby zacząć, weź udział w kursie wspinaczki dla początkujących, aby nauczyć się podstaw i jak asekurować (technika używana do bezpiecznego wspinania się z partnerem). Niektóre siłownie wspinaczkowe oferują to jako część ich cen drop-in i mogą nawet pozwolić na zapisanie się na zajęcia online wcześniej. Kiedy skończysz z klasą, najprawdopodobniej będziesz mógł wspinać się samodzielnie przez resztę dnia, więc nie musisz płacić za karnet drop-in.

Znajdź zajęcia z boksu lub sztuk walki

Jeśli chcesz nauczyć się umiejętności samoobrony, a jednocześnie uzyskać świetny trening cardio, spójrz na znalezienie klasy boksu lub sztuk walki w pobliżu. Zajęcia te są świetne dla ludzi o wszystkich poziomach sprawności i są zwykle oferowane na siłowniach, w ośrodkach rekreacyjnych i domach kultury. Boks i sztuki walki to treningi o wysokiej intensywności, które mogą być wykonywane z różnych powodów, w tym zmniejszenie stresu, utrata wagi, zwiększenie pewności siebie i poprawa ogólnego stanu zdrowia. Możesz znaleźć klasę za pośrednictwem lokalnego centrum rekreacji, siłowni lub nawet online za pośrednictwem stron internetowych, takich jak Fitness Hustle.