Najciekawsze powody dla których powinieneś grać w siatkówkę plażową‍Siatkówka to gra na lato. Kiedy kończy się szkoła, a ciągłe chmury deszczowe unoszą się, naturalnie grawitujemy do działań, które obejmują grę na zewnątrz - zwłaszcza gdy te działania obejmują pocenie się w tank topach i szortach. W Stanach Zjednoczonych, siatkówka plażowa jest jednym z pięciu najczęściej uprawianych sportów wśród dorosłych, według Stowarzyszenia Przemysłu Sportowego i Fitness. Sport ten rozwija się szybko, ponieważ jest zabawny, dostępny dla prawie każdego (niezależnie od wieku i poziomu umiejętności), dostępny (boiska są prawie wszędzie) i tani (wszystko, czego potrzebujesz to dwóch ludzi i piłka). Rozumiemy, dlaczego tak wiele osób uważa, że nie może grać w siatkówkę plażową. Wygląda na trudną! Ale nie pozwól, aby jego atletyczny wygląd odstraszył cię od wypróbowania go. Jeśli możesz biegać z przyjaciółmi na swoim podwórku lub w lokalnym parku, to możesz grać w siatkówkę plażową.

To świetny trening

Siatkówka plażowa jest jednym z najlepszych treningów, jakie można uzyskać. Nie tylko dostaniesz pełny trening ciała, ale także otrzymasz świetny trening cardio, zbyt. Kiedy grasz, będziesz ciągle w ruchu, przesuwając swoją wagę z boku na bok i skacząc. Ciągły ruch w grze sprawia, że jest to świetny trening aerobowy, który pomoże Ci spalić kalorie, poprawić zwinność i elastyczność, a także pomoże Ci zbudować mięśnie. Twoje tętno podczas meczu będzie zazwyczaj wynosić około 70% maksymalnego tętna, dlatego tak wielu ekspertów zaleca siatkówkę plażową jako świetną aktywność fitness. Ale nie martw się: jeśli dopiero zaczynasz, nie musisz grać na tym poziomie. Możesz zacząć od wolniejszego tempa i dojść do prędkości meczowej, gdy poczujesz się bardziej komfortowo.

Poznaj zasady siatkówki plażowej

Pierwszą rzeczą na naszej liście jest znajomość zasad siatkówki plażowej. Musisz znać oficjalne zasady gry, aby dobrze w nią grać. Zasady siatkówki halowej są nieco inne niż siatkówki plażowej. Dlatego upewnij się, że znasz zasady siatkówki plażowej, aby uniknąć niepotrzebnych błędów. Polecamy odwiedzić oficjalną stronę Federacji Międzynarodowej Siatkówki (FIVB), aby uzyskać więcej informacji. Siatkówka halowa jest rozgrywana na standardowym boisku do siatkówki. Najczęściej gra się w nią w pomieszczeniach zamkniętych, ponieważ na plaży może być bardzo gorąco! W siatkówkę plażową gra się na mniejszym boisku niż w siatkówkę halową. Siatka jest niższa, a boisko mniejsze. W grze bierze udział dwóch zawodników z każdej drużyny, a nie sześciu. Istnieją też różne inne zasady, które są unikalne dla gry w siatkówkę plażową. Różnice między siatkówką halową a plażową mogą być dość mylące dla nowych graczy. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się zasad gry przed rozpoczęciem gry.

Strategia dla początkujących

Jak w każdym sporcie, najlepszym sposobem, aby stać się lepszym jest praktyka. Najlepszym sposobem na to jest dołączenie do klubu siatkarskiego lub klasy. Robiąc to, nauczysz się podstaw tego sportu i poznasz nowych ludzi. Kiedy dopiero zaczynasz, chcesz skupić się na technice. Oznacza to, że powinieneś spędzić więcej czasu uderzając piłkę ze swoim partnerem, niż próbując zdobyć punkty. Najlepszym sposobem na to jest ćwiczenie najczęstszych typów serwów. Przy serwowaniu najlepiej zacząć od overhandu. Jest to najłatwiejszy rodzaj serwu i jest to świetny sposób na zdobycie pewności siebie. Kiedy już poczujesz się komfortowo, możesz przejść do innych rodzajów serwów.

Jedną z najlepszych części siatkówki plażowej jest to, że można spędzić czas z przyjaciółmi.

Możesz grać w grupach lub parach, a to świetny sposób, aby poznać nowych przyjaciół, zbyt. Siatkówka plażowa jest świetną wymówką, aby wyjść na zewnątrz, złapać trochę słońca i cieszyć się czasem z ludźmi, których najbardziej kochasz. Istnieje wiele różnych sposobów na grę. Możesz zorganizować pełny turniej lub grać w drużynach. Możesz zrobić to tak poważnie lub na luzie, jak chcesz. Bez względu na to, co postanowi Twoja grupa, siatkówka plażowa jest świetnym sposobem na spędzenie czasu z przyjaciółmi w przyjemnym, aktywnym otoczeniu.

Siatkówka jest tak naprawdę super konkurencyjna

Wiele osób uważa, że ponieważ siatkówka plażowa jest tak luźna, nie wymaga wielu umiejętności. Chociaż prawdą jest, że nie ma oficjalnych sędziów punktowych, nie oznacza to, że wszyscy grają, aby wygrać. Ale to nie znaczy, że nikt nie gra! Dla wielu osób gra w siatkówkę plażową to nie tylko dobra zabawa. Jest to również sposób na sprawdzenie swoich umiejętności i uzyskanie prawdziwego wskaźnika, jak wypadają na tle innych. Możesz grać w turniejach, a nawet wygrać nagrody pieniężne lub prawa do chwalenia się. Istnieją nawet profesjonalne ligi siatkówki plażowej, w których można rywalizować. Tak długo, jak grasz według zasad gry (które można znaleźć w Internecie), można zrobić to tak konkurencyjne, jak chcesz.

Odkryjesz najlepsze miejsca do jedzenia i zabawy w swojej okolicy

Kiedy zdecydujesz, gdzie grać w siatkówkę plażową, masz szansę poznać najlepsze miejsca w swojej okolicy. Możesz zaprosić przyjaciół do swojego domu lub zagrać w lokalnym parku. Możesz nawet udać się na plażę, jeśli chcesz zanurzyć się w letniej atmosferze. Grając w różnych miejscach, możesz odkryć, gdzie w pobliżu są najlepsze miejsca do jedzenia, jakie inne aktywności są dostępne w Twojej okolicy i które miejsca są najlepsze na zachód słońca.