Sposoby na unowocześnienie swojej rutyny i wyciągnięcie maksimum korzyści z treningówNie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż zobaczenie wyników po ciężkim treningu. Ale dla większości z nas, siłownia może czuć się jak ciągła walka o znalezienie nowych sposobów, aby rzucić wyzwanie naszemu ciału i utrzymać rzeczy interesujące. Każdy z nas od czasu do czasu nudzi się swoją rutyną treningową, ale na szczęście istnieje wiele sposobów, aby unowocześnić swoją rutynę i urozmaicić ją. Przy niewielkim nakładzie pracy możesz sprawić, że Twoje treningi znów poczują się jak nowe, zmieniając je w subtelny, ale skuteczny sposób. Najlepsze jest to, że te zmiany nie wymagają miesięcy przygotowań ani drogiego członkostwa w siłowni - wystarczy kilka drobnych poprawek do Twojej zwykłej rutyny. Jeśli jesteś gotowy, aby podnieść swoje treningi i uzyskać jak najwięcej z czasu spędzonego na treningu, sprawdź te 7 wskazówek, jak ulepszyć swoją rutynę treningową i uzyskać jak najwięcej z każdej minuty na siłowni.

Zmiana zakresu powtórzeń

Jednym z najprostszych sposobów na zmianę swojej rutyny jest zmiana zakresu powtórzeń. Odnosi się to do ilości powtórzeń, które wykonujesz w każdym ćwiczeniu. Standardem jest wykonywanie każdego ćwiczenia 10-12 razy, ale nie jest to obowiązkowe, abyś przestrzegał tej zasady. Wypróbuj różne zakresy powtórzeń, aby wymieszać rzeczy i sprawić, że każdy trening będzie znowu świeży. Na przykład, jeśli znudziły Ci się ćwiczenia na nogi, spróbuj dodać kilka ćwiczeń na nogi z wysokim powtórzeniem, aby dać sobie nowe wyzwanie. Przysiady, wyciskanie nogami i podwijanie nóg to świetne ćwiczenia, które można łatwo włączyć do każdej rutyny, ale mogą one również stać się powtarzalne. Możesz zmienić rzeczy, wykonując ćwiczenia na nogi z wysokim zakresem powtórzeń, jak 15-25, aby rzucić sobie wyzwanie i utrzymać rzeczy interesujące. Może to pomóc poprawić wytrzymałość mięśni i wygenerować odpowiedź metaboliczną potrzebną do utraty tłuszczu.

Trening ABS

Jeśli jesteś zapalonym bywalcem siłowni, prawdopodobnie zbudowałeś już silny zestaw ramion i nóg. Ale co z twoimi abs? Jeśli jesteś winny zaniedbania tej grupy mięśni, tracisz ogromną szansę na przycięcie talii.

Najlepszym sposobem, aby dodać abs do istniejącej rutyny jest dodanie w niektórych klasycznych ćwiczeń ab. Crunch, bent-leg reverse crunch, i plank są wszystkie świetne przykłady ćwiczeń rdzenia można dodać do swojej rutyny w ciągu zaledwie kilku minut. Ćwiczenia te są proste i skuteczne, ale kluczem jest uczynienie ich podstawą swojej rutyny.

Nowe ćwiczenia

Dla bardziej znaczących aktualizacji do swojej rutyny, spróbuj dodać w nowych ćwiczeń do swojego treningu. Jest to świetny sposób, aby wstrząsnąć rzeczy, wyzwanie siebie i mieszać swoje mięśnie.

Na przykład, jeśli jesteś fanem przysiadów, spróbuj dodać dodatkowe ćwiczenia na nogi, takie jak przysiady, wyciskanie nogami lub wypady. Mieszanie różnych ćwiczeń pozwala na celowanie w różne części nóg, co może pomóc Ci tonować różne części nóg bardziej efektywnie. Jeśli nie jesteś pewien, jakie ćwiczenia na nogi dodać do swojej rutyny, spróbuj sprawdzić tę listę najlepszych ćwiczeń na nogi, aby uzyskać więcej pomysłów i inspiracji.

Urozmaicenie tradycyjnych ćwiczeń

Jest to świetny sposób, aby utrzymać rzeczy interesujące i naprawdę rzucić wyzwanie swoim mięśniom w nowy sposób. Na przykład, jeśli jesteś przyzwyczajony do robienia tradycyjnych pompek na nogach, spróbuj zamiast tego robić je na kolanach. Zmusza to do zaangażowania innych mięśni i bardziej angażuje twój rdzeń, co może być świetnym sposobem, aby twoje normalne pompki były bardziej wymagające i utrzymywały rzeczy interesujące.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do wykonywania pras hantli, spróbuj zastąpić je prasą sztangową lub odwrotnie. To może pomóc ci zaangażować różne mięśnie w ramionach i ramionach, co może być świetnym sposobem, aby twoje normalne prasy były bardziej wymagające.

Wypróbuj nowy sprzęt do ćwiczeń

Jeśli szukasz sposobów, aby wstrząsnąć swoją rutynę, spróbuj włączyć nowy sprzęt do ćwiczeń do swojego treningu. Na przykład, jeśli zwykle używasz wolnych ciężarów do ćwiczeń podnoszących, spróbuj włączyć do swojej rutyny również kilka maszyn. Maszyny pozwalają skupić się na konkretnych mięśniach i nadać swojej rutynie nowe znaczenie. Na przykład, jeśli jesteś przyzwyczajony do używania maszyny do wyciskania nogami, spróbuj również użyć maszyny do wydłużania nóg. Dzięki temu możesz skupić się na różnych mięśniach i nadać swojej rutynie nowe tempo. Maszyny te są świetnym sposobem, aby rzucić wyzwanie swoim mięśniom na nowe sposoby i utrzymać świeżość swojej rutyny. A ponieważ są one ukierunkowane na poszczególne mięśnie, są również doskonałym sposobem, aby pomóc w redukcji uporczywych obszarów, takich jak uda i abs.