Jak stać się bardziej fit: Plany treningu fitness dla kobiet, które działająJeśli to czytasz, to prawdopodobnie jest ku temu dobry powód. Być może czujesz, że twój poziom sprawności może być lepszy, a może trenujesz do nadchodzącego wydarzenia i wymagasz bardziej rygorystycznego planu treningowego, aby uzyskać cię w szczytowej formie. Bez względu na powód, uzyskanie większej sprawności fizycznej jest zazwyczaj świetnym pomysłem. Nawet jeśli w najbliższym czasie nie planujesz żadnego wydarzenia, poprawa kondycji jest korzystna na wiele sposobów. Pomaga zapobiegać chorobom przewlekłym, takim jak cukrzyca czy nadciśnienie, poprzez redukcję czynników ryzyka; pomaga również utrzymać wagę w ryzach, dzięki czemu wyglądasz i czujesz się zdrowiej niż kiedykolwiek wcześniej. Te pięć prostych kroków pomoże Ci rozpocząć drogę do bycia sprawniejszym i zdrowszym raczej wcześniej niż później!

Zbuduj nawyk ćwiczenia

Jeśli chcesz zwiększyć swoją sprawność fizyczną, będziesz chciał zacząć budować nawyk ćwiczenia. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Birmingham wykazało, że ludzie, którzy regularnie ćwiczą, są mniej narażeni na otyłość niż ci, którzy w ogóle nie ćwiczą. Dobrym sposobem na rozpoczęcie budowania takiego nawyku jest znalezienie rodzaju treningu, który sprawia Ci przyjemność. Jeśli nie cierpisz zajęć ze spinningu lub podnoszenia ciężarów, trudno będzie Ci utrzymać nowy nawyk przez dłuższy czas. Możesz również spróbować włączyć swoje treningi do codziennych czynności, aby były one wygodne i łatwe do dopasowania w dowolnym momencie. Push-ups podczas oglądania telewizji, szybki spacer podczas przerwy na lunch lub jogging w górę i w dół po schodach to świetne opcje!

Trening siłowy

Wszyscy widzieliśmy magazyny fitness dla kobiet, które przedstawiają pięknie stonowane, szczupłe i silne modelki. Chociaż wyglądanie tak dobrze jak te kobiety nie jest jedynym powodem, dla którego starasz się być bardziej fit, jest to świetny bonus! Kiedy wzmacniasz konkretne mięśnie w swoim ciele poprzez podnoszenie ciężarów, pomagasz również budować swoje kości; zwiększenie gęstości kości może pomóc zmniejszyć ryzyko osteoporozy w późniejszym okresie życia. Posiadanie silniejszych mięśni pomoże Ci również zachować sprawność fizyczną na dłużej, ponieważ będziesz mniej narażony na rozwój chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca czy choroby serca.

Bardzo ważny trening cardio

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe to takie, które zwiększają tętno, dając Twojemu układowi sercowo-naczyniowemu impuls, ponieważ zwiększa się przepływ krwi do mięśni. To pomoże Ci spalić tłuszcz i schudnąć - a także poprawić ogólny stan zdrowia. Ćwiczenia takie jak chodzenie, wędrówki, pływanie i jazda na rowerze są przykładami cardio i powinny być częścią Twojej rutyny fitness. Modyfikacja swojej rutyny, aby włączyć cardio powinien być głównym celem swoich treningów. Nie tylko te ćwiczenia są świetne dla zdrowia, ale mogą również pomóc zapobiec przybieraniu na wadze, jeśli jesz więcej kalorii niż spalasz.

Włącz trening interwałowy do swojej rutyny

Trening interwałowy to świetny sposób na włączenie treningu cardio do swojej rutyny, jednocześnie stawiając przed swoim ciałem nowe wyzwania. Trening interwałowy polega na ćwiczeniu z maksymalną wydajnością przez krótki czas, po czym następuje krótka przerwa i powtórzenie tego procesu. Ten rodzaj treningu zwiększa metabolizm w godzinach następujących po treningu, co oznacza, że spalasz więcej kalorii nawet wtedy, gdy nie jesteś na siłowni. Trening interwałowy może być wykonywany przy użyciu prawie każdego rodzaju ćwiczeń i może być wykonywany w pomieszczeniach lub na zewnątrz.

Nie zapominaj o diecie

Dieta jest tak samo ważna jak każda inna część Twojej podróży fitness. Nie wystarczy rozpocząć rygorystyczną rutynę ćwiczeń i mieć nadzieję na najlepsze; będziesz również chciał upewnić się, że jesz zrównoważoną dietę, która zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje twoje ciało. Zdrowa dieta jest kluczowa, jeśli chcesz zobaczyć wyniki swoich wysiłków; pomoże Ci również uniknąć wielu wspólnych skutków ubocznych intensywnych ćwiczeń, takich jak bóle mięśni i zmęczenie. Zdrowa dieta będzie zawierała różnorodne owoce, warzywa, pełne ziarna i pokarmy bogate w białko, przy jednoczesnym ograniczeniu spożycia słodyczy, słodkich napojów i tłustych potraw.

Podsumowując

Ćwiczenia pomagają twojemu ciału na wiele sposobów, ale także pomagają ci psychicznie. Naukowo udowodniono, że ćwiczenia zmniejszają stres i poprawiają nastrój, co oznacza, że mogą być idealnym rozwiązaniem, aby zadbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

Uzyskanie większej sprawności fizycznej nie jest łatwe - ale jest tego warte. Jeśli chcesz zobaczyć wyniki swojej rutyny fitness, ważne jest, aby poświęcić czas na to każdego tygodnia. Możesz nawet rozważyć wynajęcie trenera fitness, aby upewnić się, że pozostaniesz na torze. Ćwiczenia pomagają twojemu ciału na wiele sposobów, ale także pomagają ci psychicznie. Naukowo udowodniono, że ćwiczenia zmniejszają stres i poprawiają nastrój, co oznacza, że mogą być idealnym rozwiązaniem, aby zadbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

Jeśli jesteś gotowy, aby zacząć, wykonaj te pięć kroków, które pomogą Ci uczynić fitness częścią Twojego codziennego życia. Od budowania nawyku do wzmacniania niektórych mięśni, te wskazówki wprowadzą Cię na właściwą drogę do stania się bardziej fit!