Niezbędne i niedrogie akcesoria fitness dla Twojego treninguCzekasz na trening, ale nie wiesz, jakie akcesoria na siłownię potrzebujesz lub możesz kupić, aby Twój trening był efektywny? Cóż, jest to całkowicie w porządku, ponieważ istnieje wiele osób, które mają taką samą walkę jak twoja. Nie oznacza to jednak, że powinieneś zrezygnować ze swoich celów fitness. Wręcz przeciwnie, oznacza to, że musisz zainwestować w odpowiednie akcesoria i sprzęt, abyś mógł rozpocząć swoją rutynę treningową z domu. Nawet jeśli Twoja siłownia ma wszystko, czego potrzebujesz do wspaniałej sesji treningowej, nie oznacza to, że nie możesz ćwiczyć w domu, zwłaszcza w gorących miesiącach letnich, kiedy większość siłowni jest spakowana i niewygodna. Praca w domu jest nie tylko wygodna, ale także opłacalna. W rzeczywistości wszystko, czego potrzebujesz to kilka podstawowych urządzeń i akcesoriów treningowych.

Wałek piankowy, znany również jako narzędzie do masażu self-myofascial release, jest używany przez wielu ludzi przed lub po ich treningach, aby uwolnić napięcie w ich mięśniach i tkankach łącznych

Podczas ćwiczeń mięśnie napinają się, a to może prowadzić do dyskomfortu, bólu, a nawet kontuzji. Używanie wałka piankowego przed lub po treningu pozwala na rozciąganie i masowanie mięśni i tkanek łącznych, pomagając zmniejszyć napięcie i poprawiając mobilność. Wałek piankowy nie jest przeznaczony tylko dla sportowców. Jest świetny dla każdego, kto chce poprawić swoją elastyczność, zmniejszyć ból i napięcie mięśni oraz zadbać o swoje ciało.

Taśmy oporowe

Ciężkie taśmy oporowe to jeden z najlepszych elementów wyposażenia do treningów w domu. Są one nie tylko lekkie i wygodne w podróży, ale także zapewniają różne poziomy oporu dla wszystkich poziomów sprawności. Taśmy oporowe mogą być świetne do dodawania większej intensywności do ćwiczeń, takich jak loki bicepsowe, przedłużenia tricepsów, wypady boczne i przysiady. Mogą być również używane do dodania oporu do ćwiczeń z ciężarem ciała, takich jak pompki, deski i przysiady. Są one dostępne w różnych poziomach oporu, więc można ich używać do różnych ćwiczeń. Taśmy są również bardzo przystępne cenowo, co czyni je świetnymi dla początkujących, którzy nie mają zbyt wiele sprzętu.

Ławka do ćwiczeń

Ławka do ćwiczeń może być świetnym dodatkiem do twojego domowego sprzętu treningowego. Wybierając ławkę do ćwiczeń, upewnij się, że jest stabilna i trwała oraz że ma dużą nośność. W ten sposób można używać jej do różnych rodzajów ćwiczeń, w tym podnoszenia nóg, przysiadów i dipów. Ławka do ćwiczeń jest niezbędnym elementem wyposażenia dla tych, którzy szukają treningu całego ciała w zaciszu własnego domu. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem ze znalezieniem czasu na dotarcie na siłownię. Ławka może być używana do różnych ćwiczeń, w tym pompek, podnoszeń nóg, wyciskania hantli i innych. Istnieją różne rodzaje ławek dostępne, takie jak regulowane ławki, drewniane ławki i składane ławki.

Bieżnia

Jeśli uwielbiasz biegać na świeżym powietrzu, ale pogoda nie pozwala Ci wyjść na zewnątrz tak często, jak byś chciał, to bieżnia jest idealnym sprzętem dla Ciebie. Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych akcesoriów siłowni i może być używany do tak wielu różnych treningów, takich jak interwały, biegi długodystansowe, sprinty, interwały i treningi HIIT. Jeśli chcesz zainwestować w bieżnię, upewnij się, że ma ona dobre nachylenie i koło zamachowe, aby zapewnić dodatkowe wyzwanie dla Twoich treningów. Bieżnie mogą być drogie, ale działają przez długi czas, więc jest to zdecydowanie opłacalna inwestycja. Upewnij się, że znajdziesz bieżnię, która jest zaprojektowana dla Twoich potrzeb. Jeśli planujesz wykonywać HIIT, trening interwałowy lub inne treningi kardio, które wymagają zmiany prędkości i nachylenia, to będziesz chciał bieżnię z silnikiem nachylenia. Jeśli planujesz robić biegi długodystansowe, możesz znaleźć bieżnię bez silnika, która jest tańsza.

Orbitrek idealny do treningu w domu

W tej sekcji poznamy idealny orbitrek do treningu domowego.

Zaczniemy od wymienienia wszystkich funkcji najlepszego orbitreka do użytku domowego.

  • Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu dobrego orbitreka, jest jego nośność. Nośność powinna wynosić co najmniej 150 kg, ale idealnie powinna być wyższa.
  • Drugą cechą do rozważenia jest ilość poziomów oporu na maszynie. Idealnie powinno być co najmniej 15 poziomów oporu i powinny one wahać się od łatwego do twardego, aby można było zwiększyć intensywność treningu, gdy stajesz się silniejszy i bardziej doświadczony podczas ćwiczeń. Trzecią cechą, którą należy wziąć pod uwagę, jest ilość kalorii spalanych na godzinę – najlepiej, aby spalała co najmniej 400-550 kalorii na godzinę, ale jeśli szukasz bardziej intensywnego treningu, możesz potrzebować maszyny, która spali 700 lub nawet 800 kalorii na godzinę.
  • Kolejna cechą do rozważenia jest liczba włączonych programów

Orbitrek to orbitrek do użytku w pomieszczeniach. Różni się od bieżni, ponieważ ma niewielki wpływ na stawy. Orbitrek nie wymaga żadnego zewnętrznego oporu i może być używany przez dłuższy czas. Korzystanie z orbitreka w domu ma wiele zalet, takich jak mniejszy wpływ na stawy, możliwość używania go przez dłuższy czas i niższy koszt niż zakup maszyny do użytku na zewnątrz. Orbitrek to idealny sprzęt do treningu w domu. Są kompaktowe, ciche i łatwe w użyciu. Ale istnieje wiele możliwości wyboru, więc może być trudno określić, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.Orbitreki eliptyczne są dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach, dlatego zanim je kupisz, zastanów się, czego potrzebujesz od swojej maszyny.

Wiele osób nie wie, jaki sprzęt jest potrzebny do udanego treningu

Wiele osób nie wie, jaki sprzęt jest potrzebny do udanego treningu. Istnieje wiele różnych rodzajów sprzętu, którego można użyć podczas sesji treningowej, ale to trener decyduje, którego z nich użyć. Jeśli rozważasz program treningowy w domu, ważne jest, aby wiedzieć, jaki sprzęt jest potrzebny, aby odnieść sukces. Przede wszystkim najważniejsza jest para dobrej jakości butów do biegania. Potrzebny będzie również stoper lub zegarek z upływającym czasem. Jeśli szukasz kupić kilka nowych akcesoriów fitness do treningu domowego, rozważ zakup deski do skakania, wałek piankowy, taśmy oporowe, ławka do ćwiczeń i bieżni. Są to niezbędne elementy wyposażenia dla każdej rutyny fitness i mogą być stosowane w różnych treningach.